استقبال اندک از آیفون ۸ و کاهش تولید آن

۲۳ آبان ۱۳۹۶ تکنولوژی

اپل امسال سه آیفون جدید را به بازار عرضه کرد که در این بین انتظار می رفت آیفون ۱۰ با قیمت ۱۰۰۰ دلاری خود، خارج از محدوده بودجه بسیاری از علاقه مندان باشد و فروش کمتری را تجربه کند؛ اما آمارها خلاف این امر را نشان می دهند.

بر اساس تازه ترین تحلیل «مینگ چی کو» از مؤسسه «KGI Securities» که بنا بر فروش کمتر از انتظار آیفون ۸ نوشته شده، کوچک ترین آیفون ۲۰۱۷ احتمالاً به دلیل تقاضای پایین مشتریان با کاهش تولید مواجه خواهد شد.

فاصله قیمتی کم آیفون ۸ پلاس باعث کاهش تقاضا برای آیفون ۸ شده اند

همچنین به گفته آقای کو، مشتریان به دلیل فاصله قیمتی نه چندان زیاد، آیفون ۸ پلاس را به آیفون ۸ ترجیح می دهند که این موضوع احتمالاً منجر به کاهش ۵۰ درصدی سفارش تولید در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ خواهد شد که برای پگاترون (تولیدکننده تایوانی آیفون ۸) اصلاً جالب نیست. البته تحلیلگر KGI اعتقاد دارد با معرفی مدل های جدید آیفون در سال آینده، وضعیت پگاترون بهبود قابل ملاحظه ای خواهد یافت.

مؤسسه «Canalys» نیز با اعلام فروش ۶٫۳ میلیون واحدی آیفون ۸ پلاس در مقابل ۵٫۴ میلیون آیفون ۸، اظهار داشت که آیفون ۸ پلاس نخستین آیفون بزرگی است که فروش بهتری را نسبت به برادر کوچکتر خود تجربه کرده است.

گفتنی است مینگ چی کو نسبت به موفقیت آیفون ۱۰ بسیار خوش بین بوده و حتی پیش بینی کرده فاکسکان (تولیدکننده آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰) اواخر سال جاری میلادی بخشی از ظرفیت تولید آیفون ۸ پلاس را برای پاسخگویی به تقاضای بازار، به آیفون ۱۰ اختصاص خواهد داد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم