افزوده شدن اعلان گروهی به iOS 12

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ تکنولوژی

بر اساس گفته فدریگی در جشنواره WWDC 2018 اعلان گروهی با iOS 12 به سیستم عامل معروف اپل اضافه خواهد شد. کمپانی اپل چند لحظه قبل در مورد جشنواره WWDC 2018 یک ویژگی جدید را برای iOS 12 معرفی کرده که به وسیله آن کاربران می توانند با یک سوایپ ، موضوعات را دسته بندی می کند و این دسته بندی ها را از طریق لاک اسکرین مدیریت کند. و افرادی از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند از این ویژگی برخوردار اند و مدیریت نوتیفیکیشن ها در سیستم عامل اندروید راحت تر از iOS است. کوپرتینونشین ها ، اضافه بر اعلان های گروهی ، یک امکانی معروف به instant-tuning را ارائه دادند که می توانند به صورت مستقیم آن را به notification center انتقال بدهد.

بر این اساس کاربران با گذشت از لاک اسکرین، اعلان ها مشاهده کند و یا با سوایپ آن را به یک گروه طبق نام اپلیکیشن ها را بدل کند. فدریگی، قائم مقام واحد مهندسی نرم افزار اپل اعتقاد دارد که این ویژگی ها به فرد این امکان را می دهد تا میزان موارد مزاحم را کم کند. برنامه جدیدی screen time هم به iOS 12 افزوده شده تا به کاربران این امکان را بدهد در داخل یک برنامه خاص بگذرانند، محدود کنند. باید اشاره کرد که گوگل هم از قابلیتی همانند سیستم عامل اندروید P را در اختیار افراد می گذارند.

این اولین موردی نیست که اپل از اندرویدی تقلید کرده است. کوپرتینونشین ها در سال ۲۰۱۶ هم با iOS 10 اعلان را با الگو گرفتن از اندروید لالی پاپ به صورت کارتی دارند. iOS 10 امکانات دیگری همانند rise to wake را به آن اضافه کنند و در اول بعضی از گوشی های اندروید از آن بهره می برند . البته مشابه سازی از پلتفرم رقیب به صورت یک طرفه است . و گوگل هم در اندروید اوریو با الگو از سیستم iOS نقطه کوچک به کناره هر برنامه اضافه کرده است.

 

در ادامه با آی تی باز همراه باشید…

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم