تصاویری از نخستین نمایشگر موبایل الهام گرفته از آیفون X

۱۶ آذر ۱۳۹۶ تکنولوژی

تقلید از محصولات کمپانی اپل در میان چینی ها چندان غیر مرسوم نیست. در تازه ترین مورد تصاویری از پنل نمایشگر موبایلی متعلق به برند BOE در شبکه اجتماعی چینی ویبو منتشر شده که شباهت بسیاری با آیفون X دارد.

ابعاد این نمایشگر ۶.۱۸ اینچ بوده و بر مبنای تکنولوژی OLED به تولید رسیده است. هنوز نمی دانیم که آیا این قطعه سخت افزاری قرار است روی یک موبایل هوشمند نصب شود، یا تنها برای نشان دادن توانایی های فنی و تکنولوژیکی کمپانی سازنده به نمایش گذاشته شده است.

BOE یکی از بزرگترین کمپانی های سازنده نمایشگر در چین به حساب می آید. این شرکت در چند سال گذشته تلاش بسیاری به خرج داده تا در بازار نمایشگرهای AMOLED به طور مستقیم با سامسونگ وارد رقابت شود. بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که پنل حاضر در تصویر در آینده نه چندان دور روی یک موبایل چینی مورد استفاده قرار بگیرد.

طبق ادعای منبع انتشار تصاویر، پنل تولیدی BOE از رزولوشن ۱۴۴۰ × ۲۹۹۲ پیکسل (۲K) برخوردار بوده و روشنایی آن برابر با ۳۹۰ نیت است. این رقم در مقایسه با روشنایی ۴۷۷ نیت گلکسی S8 سامسونگ به مقدار فاحشی کمتر است. تراکم پیکسل نمایشگر مورد بحث نیز ۵۳۷ پیکسل در هر اینچ است.

برای مقایسه بد نیست یادآور شویم که پنل OLED به کار رفته در آیفون X از رزولوشن ۱۱۴۵ × ۲۴۳۶ پیکسل و تراکم ۴۵۸ppi برخوردار است.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم