نسل بعد هولولنز با اسم رمز سیدنی احتمالا سال آینده عرضه می شود

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ تکنولوژی

سه سال از زمانی که مایکروسافت هولولنز را به دنیا معرفی کرد می‌گذرد. در طول این چند سال مایکروسافت فناوری خود را در اختیار دیگر شرکت‌ها نیز قرار داد که نتیجه آن تولید هدست‌های واقعیت مجازی متنوعی در سال ۲۰۱۷ شد. اما حالا زمان آن رسیده که هولولنز بعدی از راه برسد.

اما حالا وبسایت Thurrott مدعی شده هدست جدید با نام رمز سیدنی قرار است در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ به صورت رسمی عرضه شود. البته که اطلاعات زیادی از هولولنز ۲ یا نسل بعدی هولولنز در دسترس نیست اما طبق گفته Thurrott همه قابلیت‌های نسل پیشین در ورژن جدید بهبود خواهد یافت از جمله گستره دید بیشتر، یک قاب سبک‌تر و راحت‌تر، نمایشگر بهتر و حتی چیپ هوش مصنوعی.

اما تغییر اصلی در مورد قیمت دستگاه خواهد بود. مدل ابتدایی با قیمت ۳۰۰۰ دلار فروخته می‌شد و ابدا دستگاهی مناسب استفاده عمومی نبود ولی ورژن جدید قیمتی به مراتب کمتر خواهد داشت.

در کنفرانس بیلد امسال کاملا مشخص بود که مایکروسافت سرمایه بسیاری روی واقعیت ترکیبی (ترکیب واقعیت مجازی و افزوده) گذاشته. آخرین اپلیکیشن‌های هولولنز با نام‌های Layout و Remote Assist برای حرفه‌ای‌ها بسیار کارآمد بوده‌اند بنابراین هیچ بعید نیست که مایکروسافت آماده ساخت یک هدست واقعیت افزوده جدید شود.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم