کمپانی PowerbyProxi توسط اپل خریداری شد

۵ آبان ۱۳۹۶ تکنولوژی

تقریبا در اواخر ماه سپتامبر کمپانی اپل از سه گوشی جدید خود با نام های آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون X پرده برداری کرد و این سه گوشی ، اولین گوشی های آیفون مجهز به قابلیت شارژ وایرلس می باشند. چند روز پیش کمپانی اپل به طور رسمی اعلام کرد، شرکت PowerbyProxi که در زمینه ی طراحی فناوری شارژ بی سیم فعالیت می کند را به زیر مجموعه ی کمپانی اپل افزوده است.

خب، اکنون کمپانی اپل کمی دیرتر از سایر کمپانی ها وارد این عرصه شده است، زیرا رقبای اندرویدی این کمپانی از چند سال پیش وارد این عرصه شده و دستگاه های هوشمند خود را با این فناوری ارائه کردند. اکنون با این پیشرفت اپل و خرید این کمپانی انتظار می رود که در آینده ای نزدیک شاهد محصولات جدید این کمپانی باشیم که کجهز به شارژ بی سیم می باشند. یکی از محصولاتی که انتظار داریم، پد شارژ وایرلس این کمپانی می باشد که می تواند ۱۵۰ وات را از طریق مواد غیر فلزی انتقال دهد.

به گفته ی یکی از کارشناسان ABI Research، در آینده ای نزدیک تمایل دارند که از شارژرهایی استفاده کنند تا بتوانند چند دستگاه را به طور همزمان شارژ نماید و این بدان معناست که کمپانی اپل قصد دارد در آینده پد شارژری تولید نماید که مثلا آیفون، آیپد و اپل واچ شما را به طور همزمان شارژ نماید. شرکت PowerbyProxi در سال ۲۰۰۷ تاسیس شد و در سال ۲۰۱۳ یکی از بزرگترین سرمایه گذاران این کمپانی Samsung Investors بود که به میزان چهار میلیون دلار سرمایه گذاری کرده بود و مدیرعامل این کمپانی اعلام کرد که قصد دارد همچنان به فعالیت خود در زمینه ی توسعه فناوری شارژ وایرلس ادامه دهد.

در ادامه با آی تی باز همراه باشید…

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم