یک کار متفاوت و هیجان انگیز برای این آخر هفته

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ تکنولوژی

کمی که از فاز سرگرمی های خارج از شهر و سفر و کمپ دور بشیم و به سرگرمی های داخل شهری و دور همی های روزانه می رسیم که برای بسیاری از ماها فرصتیست که بازی های رومیزی با هان boardgame  های مورد علاقه مان را بازی کنیم . این هفته یک رویداد خیلی خیلی هیجان انگیز پیدا کردیم که اگر دنبال هیجان جدیدی هستید و فکر می کنید توی شهر که نمی شه کاری کرد و تفریح کم هزینه ندارید باید بگم اینجا می تونه شادتون کنه . رویداد بازی های جهانی – ۸ اردیبهشت  در ۵ شهر . در ادامه متنی که در مورد این رویداد منتشر شده رو براتون می ذاریم . ما هم هستیم البته در این رویداد.

روز جمعه ۸ اردیبهشت ۹۶، رویداد روز جهانی بازی‌های رومیزی، در ۱۵ کافه در شهرهای تهران، شیراز، گرگان، رشت، قزوین و لار برگزار می‌شود. رویدادی برای بازی، معاشرت و دورهم بودن…

 

  • بازی رومیزی؟! اگر سوالتان این است که: “مگر غیر از منچ و مارپله باز هم بازی رومیزی داریم؟” باید عرض کنیم که: “بله! حدود ۹۰۰۰۰ هزار عنوان دیگر!” و اگر سوال دیگرتان این است که: “مگر هنوز این بازی‌ها منقرض نشده‌اند؟” باید بگوییم که: “خیر! بلکه به نظر کارشناسان صنعت سرگرمی، از سال ۲۰۱۰، عصر طلایی بازی‌های رومیزی تازه شروع شده‌است!”

 

  • روز جهانی بازی‌های رومیزی؟ از سال ۲۰۱۲، توسط شبکه چندرسانه‌ای Geek & Saundry، هر ساله در سراسر دنیا و به شکل هماهنگ، برگزار می‌شود. در این روز مراکزی در کشورهای مختلف از هفت قاره عالم، بازی‌های رومیزی را به رایگان برای بازی، در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌دهند. به طور معمول این مراکز را کافه‌ها، خانه‌های فرهنگ، موسسات آموزشی و کتابخانه‌ها تشکیل می‌دهند.

 

  • در ایران هم؟ سال گذشته برای اولین بار این رویداد توسط گروه رومیز، در ایران برگزار شد. در رویداد سال گذشته، ۶ مرکز در تهران، شیراز، بوشهر و اصفهان، میزبان نزدیک به ۱۰۰۰ شرکت‌کننده علاقمند به بازی‌های رومیزی بودند که از صبح تا شب تاس‌ها روی میز ریختند و کارت‌ها بُر زدند و تجربه‌ای مشترک برای هم ساختند.

 

  • در رویداد امسال چه خبر است؟ امسال هم با همیاری گروه‌های مختلف، این رویداد جهانی در تهران و ۵ شهر دیگر به شکلی منظم برگزار می‌شود. با چندین عنوان بازی معتبر داخلی و خارجی، و ده‌ها مربی برای آموزش بازی‌ها به شرکت‌کنندگان،جمعا ۱۵ کافه خود را برای برگزاری رویداد از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب حاضر کرده‌اند. همچنین شرکت‌کنندگان می‌توانند از منوی ویژه کافه‌ها در این روز استفاده کنند.

 

  • شما هم دوست دارید بازی کنید؟ کافی است تا از بین فهرست منتشر شده از برگزار‌کنندگان در سایت رومیز، مرکزی که برایتان مناسب‌تر است را انتخاب کرده و سپس از طریق سرویس ایوند، بلیط سانس مورد نظرتان را در آن مرکز تهیه کنید. همچنین در روز رویداد، مسابقات سلفی (اینستاگرام) و توییت (توییتر) هم با اهدای جوایزی از طرف برگزارکنندگان برقرار خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این رویداد  اینجا رو کلیک کنید

بازی‌های رومیزی همه را دورهم و دور یک میز جمع می‌کنند، دوستان، اعضای خانواده و نسل‌ها… این سرگرمی جذاب، برای همه افراد دور میز، تجربیات مشترک، داستان‌های مشترک و خاطرات مشترک خلق می‌کند. به امید دیدار شما در روز جهانی بازی‌های رومیزی!

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم