iOS 12 با ایرپادهای اپل به کمک ناشنوایان می آید

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ تکنولوژی

ایرپاد های اپل در نسخه ی iOS 12 , تحولی بزرگ برای افرادی که مشکل شنوایی دارند ایجاد کرده است. یکی از قابلیت هایی که بسیار کاربردی بوده و در آی او اس دیده می شود , قابلیت Live Listen است. Live Listen به افرادی که از مشکلات شنوایی رنج می برند و مجبور به استفاده از سمعک برای شنیدن صدا ها هستند , کمک می کند. این ویژگی به صورتی کار می کند که قدرت صدای دریافتی از میکروفون آیفون را برای این افراد افزایش می دهد.

تعدادی از سمعک ها که اخیرا تولید شده اند دارای جمله ای تحت عنوان made for iPhone می باشد , این سعمک ها قابلیت سازگاری با گوشی های آیفون را دارند و به آسانی می توانند از live listenh استفاده کنند اما خبر جالب و خوب این است که اپل ایر پاد های خود را نیز به این ویژگی تجهیز کرده است. این امر باعث می شود افرادی که دچار مشکلات شنوایی هستند و از سمعک استفاده می کنند می توانند به طور مستقیم صدا را از ایرپاد های بی سیم خود دریافت کنند.

iOS 12

اگر چه هدفون های اپل نمی توانند تمامی کارایی های یک سمعک را پوشش دهند اما این ویژگی کمک بزرگی به افرادی که دارای گوش سنگین می باشند کرده است. همچنین بدون شک در افزایش فروش ایر پاد ها موثر بوده و باعث به دست آمدن درآمد قابل توجهی از طریق هدفون ها برای شرکت اپل می شود. البته باید گفت که افراد عادی نیز می توانند از این ویژگی ایر پاد ها استفاده کنند چرا که در بسیاری از شرایط مانند یک میهمانی یا امکان شلوغ , افراد عادی نیز نمی توانند صداها را به خوبی شنیده و آن ها را از هم تشخیص دهند , این شرایط هدفون های پیشرفته اپل بسیار مفید واقع شده و در موقعیت های مختلف بسیار کاربرد دارد.

 

در ادامه با آی تی باز همراه باشید…

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم